Wyszukiwarki internetowe | _Blog kamapnie-ppc - e-blogi.pl
_Blog kamapnie-ppc
Wyszukiwarki internetowe 2011-07-18

Jaki jest kluczowy cel wyszukiwarki internetowej? Riposta jest nieskomplikowana. Jej zagadnieniem jest ułatwienie znajdowania danych w sieci użytkownikowi. Gdy pragnie się wykryć wiadomości na dany temat, wpisuje się zadowalającą frazę w wyszukiwarce, a ona zwraca nam najwybitniej pasujące rezultaty.
Historia wyszukiwarek jest tak długa, jak sam Internet. Pierwotną tego typu aplikacją jest powstały w 1990 roku Archie. Było to bardzo prymitywne wyszukiwanie, rezultaty były uaktualniane przeciętnie raz na miesiąc.


Naczelną liczącą się wyszukiwarką była powstała w 1994 roku Yahoo! Algorytm szukający scalony był z serwisem internetowym, co przełożyło się na gigantyczną popularność witryny. Przez wiele lat była liderem na rynku, jej fenomen był precedensem na skalę ziemską, jeżeli porównać liczbę użytkowników do dzisiejszych realiów, był to serwis wielkości Facebooka. Do dzisiaj serwis ten ma miliony użytkowników, chociaż dawny urok już zdążył zgasnąć.


Alternatywą dla wyszukiwarki Yahoo! była AltaVista. Jej największym przymiotem było to, że o wiele żwawiej zwracała rezultaty i według wielu były one bardziej adekwatne. Niestety po pojawieniu się autentycznego giganta na rynku wyszukiwarek, praktycznie całkowicie podupadła i dzisiaj niewiele jednostek ją kojarzy.


Kim był olbrzym napomknięty w uprzednim akapicie? Mowa naturalnie o Google, największej potędze współczesnego Internetu. Zmienione nastawienie do wyszukiwania jak również łatwy interfejs i niezwykła prędkość zwracania wyników sprawiły, że strona w kilkanaście lat została liderem na rynku i do dziś nikt nie zrzucił jej z postumentu.


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]