Linki sponsorowane w Google | _Blog kamapnie-ppc - e-blogi.pl
_Blog kamapnie-ppc
Linki sponsorowane w Google 2011-07-18

Linki sponsorowane stały się niezwykle popularną formą reklamy w ostatnich latach. Perspektywa umiejscowienia prywatnej reklamy w rezultatach wyszukiwania tak, że jej istota jest mocno związana z frazą wyszukiwaną przez użytkownika, stała się niesamowicie atrakcyjna dla kontrahentów. Kompania Google postanowiła jednakże posunąć się o krok dalej, tak właśnie utworzono Google AdSense.


 
Google AdWords powiązane z AdSense rozmieszcza reklamy nie tylko w wynikach wyszukiwania Google, ale dodatkowo na serwisach internetowych osób współdziałających z firmą. Pozwolę sobie przytoczyć przykład ułatwiający zrozumienie sposobu funkcjonowania usługi. Dajmy na to, że serwis internetowy współpracujący z Google AdSense umieszcza tekst, w którym parę razy pada fraza „zegarek”. Boty Google wyszukują to i umieszczają trafną reklamę w wykupionym obszarze. Za każde kliknięcie w odsyłacz osoba wykupująca reklamę płaci Google, które potem część przychodu oddaje właścicielowi strony internetowej.Wielu początkujących blogerów korzysta z usług Google AdSense, bowiem zainteresowanie ich stroną jest za małe, ażeby ktoś raczył bezpośrednio wykupywać na niej obszary reklamowe. Google nie czyni tego kłopotu, bowiem i tak płaci od każdego kliknięcia w reklamę odpowiednią do istoty notki.Niestety, Google AdSense ma też swoje minusy. Osoba pozwalająca umieszczać reklamy na swojej witrynie może próbować sama nabijać im wyświetleń, żeby zwiększyć swój profit. Traci na tym klient umieszczający ogłoszenie. Na szczęście w ostatnich latach Google bardzo zaostrzyło kontrolę kliknięć w reklamy, zwiększyło w ten sposób ułamek zauważania krętaczy.

 


Dodaj komentarz


tommeczzek 2012-02-29

Dokładnie, dzięki Adderowi moja strona wybiła się do Top10 w ciągu miesiąca! Cud!

nico 2011-11-07

Google AdSense to dobre rozwiązanie dla początkujących stron... Najlepiej - jak już się coś zarobi - zainwestować w program na tej stronie www.seoadder.info Pomoże on nam zdobyć większą ilość UU, polecam!

e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]