Praktyki SEO | _Blog kamapnie-ppc - e-blogi.pl
_Blog kamapnie-ppc
Praktyki SEO 2011-07-19

SEO (Search engine optimization) to ze stuprocentową pewnością nic innego, jak tylko pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce z wykorzystaniem odpowiednio dobranych fraz. Niemniej jednak, zanim wybierzemy firmę, której zlecimy wypozycjonowanie własnej strony internetowej, to powinniśmy w pierwszej kolejności dowiedzieć się tego, w jaki sposób owa firma ma zamysł osiągnąć postanowiony wcześniej wynik, czyli zapewnienie naszej witrynie wysokiej pozycji. Jak się bowiem okazuje praktycznie, usługa pozycjonowania pozycjonowaniu jest nierówna. Na rynku egzystuje bowiem cała masa ogłoszeń firm które – nie mówiąc tego klientowi wprost – oferują co prawda pozycjonowanie, jednak do tego celu używają taktyki tak zwanego Black Hat SEO. 


 
Black Hat SEO to nic innego jak tylko pozycjonowanie stron internetowych przy użyciu taktyk niezgodnych z zasadami wyszukiwarek. Działania takie nie są zatem kompatybilne ze wskazówkami dla webdesignerów, publikowanymi przez wyszukiwarki. A dodatkowo, metody te – choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się funkcjonalne – w praktyce są bardzo niebezpieczne dla pozycjonowanej strony internetowej i mogą one wiązać się z koniecznością poniesienia ciężkich „skutków ubocznych”. Najgroźniejszym ze wspomnianych „skutków ubocznych” jest naturalnie absolutne wykluczenie serwisu internetowego z rezultatów wyszukiwania.

Zasadniczą cechą działań z zakresu Black Hat SEO jest nabywanie linków prowadzących do pozycjonowanego portalu internetowego, za pomocą tak zwanego zaplecza pozycjonerskiego. Mówiąc ściślej, chodzi tu szczególnie o budowanie sztucznych stron tzw. presell pages , a dodatkowo „udawanych” katalogów. Z reguły strony takie nie gromadzą absolutnie żadnej, użytecznej dla ewentualnego internauty treści i są one normalnym spamem. W ten sposób, przez wykorzystywanie ułomności algorytmów wyszukiwarek, wytwarzane są zaplecza z publikowanymi na nich, linkami.

Ten typ SEO świadczony jest z reguły przez pozycjonerów działających na własną rękę, nie współpracujących na stałe z żadnymi, większymi agencjami reklamowymi o profilu Interaktywnym. Dlatego warto skorzystać wyłącznie z usług oferowanych poprzez rzetelne Agencje reklamowe, a najodpowiedniej takie, które są w posiadaniu licencji partnerskich Google.


Dodaj komentarz


tommeczzek 2012-02-29

Także polecam Addera, świetna narzędzie!

nico 2011-11-07

Lepiej nie ryzykować... Polecam pozycjonować sprawdzonymi sposobami, m.in automatem www.seoadder.info Nie ma sensu próbować zakazanymi sposobami..

e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]