_Blog kamapnie-ppc - e-blogi.pl
_Blog kamapnie-ppc
Efekty reklamy ponad wszysztko! 2011-07-19

W wypadku różnego typu działań promocyjnych, potencjalny kontrahent agencji działającej w biznesie reklamy i zamawiający tego rodzaju usługę, przyzwyczajony bywa do ponoszenia opłaty już za samo przygotowanie konkretnego przekazu reklamowego. W takich sytuacjach z reguły nikogo w agencji nie będzie wzruszało to, jaką wymierną korzyść otrzyma jednostka zamawiająca wspomnianą usługę. Natomiast do czasu. Aktualnie na rynku są już bowiem osiągalne tak zwane kampanie efektywnościowe, oferowane poprzez w pełni wyspecjalizowane interaktywne agencje reklamowe nakręcone nie tyle na swoją korzyść, ile na realnie uzyskiwany rezultat biznesowy spływający wprost do kieszeni zamawiającego usługę, klienta. Na jakich więc zasadach funkcjonują kampanie efektywnościowe i czym się odróżnia ten rodzaj działań przeprowadzanych w internetowej rzeczywistości?


 


 Kampanie efektywnościowe charakteryzuje zwłaszcza model rozliczeniowy. Opłata ponoszona przez klienta agencji uzależniona jest zatem nie od liczby odsłon (jak dzieje się to w wypadku reklamy displayowej), ale za dostanie rzeczowego, zaplanowanego przed przystąpieniem do działań, efektu. Przewidzianym rezultatem może więc być przykładowo przekierowanie klienta na sprecyzowaną stronę internetową WWW, wypełnienie przez internautę formularza kontaktowego, skopiowanie danego pliku albo też – co ma miejsce z reguły w wypadku usługi, której zamawiający prowadzi własny sklep internetowy - kupno promowanego produktu. Jeżeli już zaś chodzi o algorytmy rozliczeniowe to odznacza się trzy, najpopularniejsze formy opłaty: model CPC (cost per click), w jakim zapłata uzależniona jest od kliknięcia konsumenta w określony format reklamowy, model CPA (cost per action), przy którym opłata zależy od wykonanej, zakontraktowanej wcześniej akcji (np kupno oferowanego towaru czy również dokonanie rejestracji na wskazanej stronie) oraz model CPL (cost per lead) gdzie stawka zależy od np, pozostawienia poprzez użytkownika swoich danych osobowych, co ma z reguły miejsce w przypadku wypełniania poprzez internautę formularza kontaktowego.

Kampanie efektywnościowe posiadają wiele zalet. Reklamodawca nie ryzykuje zbyt wiele, ponieważ tak czy owak opłata, jaką ponosi uzależniona jest od uzyskanego wyniku. W dodatku otrzymuje on sposobność dokładnego pomiaru uzyskanych rezultatów kampanii i – chociaż dociera do sporej ilości użytkowników – to i tak wynagradza tylko za te osoby, które dokonały założone przez niego cele.

 


Portale społecznościowe w SEO 2011-07-19

Social Media to nic innego, jak tylko różnego typu działania, mające miejsce na płaszczyźnie jaką są serwisy społecznościowe. Zyskującym chyba największą popularność ostatnio, serwisem tego rodzaju, jest Facebook. A czym w takim razie jest Social SEO? Social SEO to z kolei działania mające na celu dobre wypozycjonowanie konkretnego serwisu www, jednak z uwzględnieniem działań toczonych na płaszczyźnie wspomnianych serwisów społecznościowych. Tylko jak praktycznie odbywają się tego rodzaju działania? Czy istnieją przetestowane sposoby, na wypozycjonowanie strony poprzez… Facebooka?


 


Pozycjonowanie stron z włączeniem zasad Social SEO, opiera się w istotnej mierze nie tyle na działaniu samych serwisów społecznościowych (albowiem jeszcze do niedawna trwała zawzięta dyskusja na temat tego, czy tego rodzaju portale posiadają w ogóle jakikolwiek wpływ na pozycjonowanie stron internetowych), jak dużo na zdobywaniu linka za pomocą reklamy portalu internetowego WWW w sieci, poprzez angażowanie w takie postępowania innych, aktywnych użytkowników.


Dla przykładu: dobrze, jeżeli witryna www danego przedsiębiorstwa jest równocześnie w posiadaniu swojego profilu na na przykład Facebook’u czy też Twitterze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dysponent profilu ma możliwość zareklamować swoje przedsiębiorstwo wrzucając na jego tablicę nowe, absorbujące, a w niektórych przypadkach wręcz nieco dyskusyjne posty, wskaźniki adresów www do filmików czy też innego rodzaju wpisy. Poprzez swoje działanie angażuje on w profil marki również pozostałych użytkowników. I chociaż wciąż dyskutuje się na zagadnienie wpływu linków uzyskiwanych z serwisów społecznościowych, na pozycję witryny www w wyszukiwarce, to jednakże dzięki wspomnianym serwisom, możemy zdobywać wskaźniki adresów www prowadzące do naszego serwisu na portalach głównych innych, powiązanych tematycznie stron internetowych WWW. Czy jednak takie przedsięwzięcie praktycznie nie będzie oznaczać potrzeby „lubienia” (czyli kliknięcia w znaczek „lubię to” przykładowo Facebooku) naszej konkurencji? Niekoniecznie, albowiem z równie dużą dozą prawdopodobieństwa możemy zwyczajnie „polubić” strony serwisów zbliżonych do własnej, aktualnie prowadzonej działalności w branży, jednakże nie stanowiącej dla własnej firmy bezpośredniej konkurencji.

Reklama za pomocą Social SEO nie oznacza więc nabywania linka, jako takiego, a jedynie upowszechnienie portalu internetowego WWW w globalnej sieci czy dosłownie w pewnym sensie, „marketing szeptany”.

 


Narzędzia analityczne google 2011-07-19

Google Analytics to jedno z narzędzi, które jest idealnie znane wszystkim, specjalistycznym interaktywnym agencjom reklamowym. Jest to jeden z wielu towarów znanej marki Google i zajmuje on zaszczytne miejsce obok narzędzi takich jak między innymi AdWords, AdSense czy też Optymalizator strony internetowej WWW.


Praktycznie używanie poprzez pozycjonerów omawianego narzędzia Google Analytics pozwala ekspertom niebywale szczegółowy wgląd w aktualnie prowadzone przez nich działania marketingowe. W charakterze analityki internetowej, ludzie projektujący serwisy internetowe uzyskują zatem sposobność wglądu w ruch mający miejsce w pozycjonowanej przez nich, stronie internetowej. Jest to kluczowe w wypadku chęci przeanalizowania priorytetowych danych i zagadnień, jak i skutecznego wyznaczenia strategii prowadzonych działań reklamowych. Dzięki Google Analytics fachowcy mogą nawet optymalizować strony internetowe WWW i sprawić, że serwisy internetowe będą w stanie generować o wiele więcej konwersji niż dotychczasowo. Dla kontrahenta agencji interaktywnej wiąże się to zatem bezpośrednio z faktem podwyższenia liczby nabywców oraz dodatkowo uzyskania zaplanowanego, jasnego efektu marketingowego.
Naturalnie narzędzie Google Analytics jest urządzeniem niewyobrażalnie rozbudowanym, niemniej jednak ma ono wiele zasadniczych, wartych omówienia procedur. Po pierwsze pozwala zmierzenie ROI (anglojęzyczny skrót powstały od słów return on investment) z reklam, czyli parametru wyznaczającego zwrot z inwestycji. Kolejną funkcją omawianego systemu jest wizualizacja danych, dzięki której webmaster ma możliwość budowy wizualizacji ścieżek bądź również wykresów ruchomych. A przy tym; sama wizualizacja danych daje także ogólny pogląd na panujące w wiadomej chwili, trendy.


Nie bez znaczenia pozostaje też dostosowany system raportowania. To właśnie dzięki niemu możliwe jest powstawanie specjalnych raportów, które nie tylko umożliwią na doskonalenie kampanii, ale także zaprezentują potencjalnemu kontrahentowi interaktywnej agencji reklamowej, uzyskane jak do tej pory, wyniki prowadzonego działania. Przy tym, w przypadku działania całej grupy pozycjonerów, narzędzie Google Analytics daje możliwość kontroli administracyjnej oraz tworzenia tak zwanych raportów e-mailowych. To właśnie dzięki napomkniętym raportom, pracującym w teamie webmasterom udzielone zostają tak ważne wszakże, wiadomości odnoszące się do prowadzonych na dzień obecny działań z zakresu reklamy.


 Praktyki SEO 2011-07-19

SEO (Search engine optimization) to ze stuprocentową pewnością nic innego, jak tylko pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce z wykorzystaniem odpowiednio dobranych fraz. Niemniej jednak, zanim wybierzemy firmę, której zlecimy wypozycjonowanie własnej strony internetowej, to powinniśmy w pierwszej kolejności dowiedzieć się tego, w jaki sposób owa firma ma zamysł osiągnąć postanowiony wcześniej wynik, czyli zapewnienie naszej witrynie wysokiej pozycji. Jak się bowiem okazuje praktycznie, usługa pozycjonowania pozycjonowaniu jest nierówna. Na rynku egzystuje bowiem cała masa ogłoszeń firm które – nie mówiąc tego klientowi wprost – oferują co prawda pozycjonowanie, jednak do tego celu używają taktyki tak zwanego Black Hat SEO. 


 
Black Hat SEO to nic innego jak tylko pozycjonowanie stron internetowych przy użyciu taktyk niezgodnych z zasadami wyszukiwarek. Działania takie nie są zatem kompatybilne ze wskazówkami dla webdesignerów, publikowanymi przez wyszukiwarki. A dodatkowo, metody te – choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się funkcjonalne – w praktyce są bardzo niebezpieczne dla pozycjonowanej strony internetowej i mogą one wiązać się z koniecznością poniesienia ciężkich „skutków ubocznych”. Najgroźniejszym ze wspomnianych „skutków ubocznych” jest naturalnie absolutne wykluczenie serwisu internetowego z rezultatów wyszukiwania.

Zasadniczą cechą działań z zakresu Black Hat SEO jest nabywanie linków prowadzących do pozycjonowanego portalu internetowego, za pomocą tak zwanego zaplecza pozycjonerskiego. Mówiąc ściślej, chodzi tu szczególnie o budowanie sztucznych stron tzw. presell pages , a dodatkowo „udawanych” katalogów. Z reguły strony takie nie gromadzą absolutnie żadnej, użytecznej dla ewentualnego internauty treści i są one normalnym spamem. W ten sposób, przez wykorzystywanie ułomności algorytmów wyszukiwarek, wytwarzane są zaplecza z publikowanymi na nich, linkami.

Ten typ SEO świadczony jest z reguły przez pozycjonerów działających na własną rękę, nie współpracujących na stałe z żadnymi, większymi agencjami reklamowymi o profilu Interaktywnym. Dlatego warto skorzystać wyłącznie z usług oferowanych poprzez rzetelne Agencje reklamowe, a najodpowiedniej takie, które są w posiadaniu licencji partnerskich Google.


Reklamy na E-mail. 2011-07-19

W chwili obecnej już prawie każdy z nas ma swoją skrzynkę na poczcie elektronicznej, czyli po prostu prywatnego „maila”. E – mail, innymi słowy elektroniczna skrzynka kontaktowa, ułatwia nam kontakty zarówno ze znajomymi, jak i ludźmi, z którymi mamy kontakty biznesowe. Z tego też powodu wielokrotnie jesteśmy posiadaczami nie jednego, a co najmniej kilku kont e – mailowych, na które praktycznie składać mogą się zarówno skrzynki służbowe, zespolone z funkcją zawodową oraz konta w pełni prywatne.


Jednak – analogicznie jak kwestia ma się w wypadku tradycyjnej skrzynki korespondencyjnej – również na adresy skrzynek e – mailowych spływają nie zawsze spodziewane, reklamy oraz propozycje nawiązania kooperacji. Ten rodzaj działań w globalnej sieci określony jest mianem kampanii e – mailingowych i nierzadko kojarzony jest on przez odbiorców ze zwyczajnym, irytującym spamem. Czy w tym układzie kampanie promocyjne zakładające zastosowanie działań e – mailingowych mogą przynieść klientowi jakikolwiek, rzeczywisty zysk biznesowy? Czym one praktycznie są?


Na przekór pozorom przedsięwzięcia reklamowe zakładające włączenie e – mailingu cieszą się nie tylko dużą popularnością, ale także efektywnością odnoszonych w ten sposób, rezultatów sprzedażowych. Jak to należy interpretować? Otóż e – mailing marketingowy może być faktycznie skuteczny jednak pod warunkiem spełnienia adekwatnych założeń. Po pierwsze bowiem, przesyłane informacje powinny być adresowane wyłącznie do należytej grupy targetowej, czyli poprawnie stargetowanego grona użytkowników. Wówczas ludzie nie tylko, zapoznają się z naświetlaną im propozycją i nie potraktują jej jako spamu, ale w dodatku mogą po prostu skorzystać z przedstawianych im usług.


Niewiarygodnie istotna jest też personalizacja wiadomości każdego e-maila, a zatem skierowanie go do indywidualnego użytkownika. Praktycznie oznaczać to może na przykład wypisanie w tytule e – maila imienia czy też nawet nazwiska osoby, do której nadana zostanie wiadomość. Co ważne, w chwili obecnej jeśli tylko zdecydujemy się na skorzystanie z usług specjalistycznej, interaktywnej agencji reklamowej, możemy liczyć na to, że kampania e – mailingowa przed samym nadaniem zostanie dogłębnie sprawdzona przez moduł antyspamowy. Na skutek tego rozwiązania możemy ujrzeć czy wykonany e – mailing nie będzie wzbudzał podejrzeń w systemach antyspamowych, jakimi dysponują obecnie niemalże wszystkie, internetowe konta pocztowe.


 
Linki sponsorowane w Google 2011-07-18

Linki sponsorowane stały się niezwykle popularną formą reklamy w ostatnich latach. Perspektywa umiejscowienia prywatnej reklamy w rezultatach wyszukiwania tak, że jej istota jest mocno związana z frazą wyszukiwaną przez użytkownika, stała się niesamowicie atrakcyjna dla kontrahentów. Kompania Google postanowiła jednakże posunąć się o krok dalej, tak właśnie utworzono Google AdSense.


 
Google AdWords powiązane z AdSense rozmieszcza reklamy nie tylko w wynikach wyszukiwania Google, ale dodatkowo na serwisach internetowych osób współdziałających z firmą. Pozwolę sobie przytoczyć przykład ułatwiający zrozumienie sposobu funkcjonowania usługi. Dajmy na to, że serwis internetowy współpracujący z Google AdSense umieszcza tekst, w którym parę razy pada fraza „zegarek”. Boty Google wyszukują to i umieszczają trafną reklamę w wykupionym obszarze. Za każde kliknięcie w odsyłacz osoba wykupująca reklamę płaci Google, które potem część przychodu oddaje właścicielowi strony internetowej.Wielu początkujących blogerów korzysta z usług Google AdSense, bowiem zainteresowanie ich stroną jest za małe, ażeby ktoś raczył bezpośrednio wykupywać na niej obszary reklamowe. Google nie czyni tego kłopotu, bowiem i tak płaci od każdego kliknięcia w reklamę odpowiednią do istoty notki.Niestety, Google AdSense ma też swoje minusy. Osoba pozwalająca umieszczać reklamy na swojej witrynie może próbować sama nabijać im wyświetleń, żeby zwiększyć swój profit. Traci na tym klient umieszczający ogłoszenie. Na szczęście w ostatnich latach Google bardzo zaostrzyło kontrolę kliknięć w reklamy, zwiększyło w ten sposób ułamek zauważania krętaczy.

 


Kamapanie reklamowe PPC 2011-07-18

Kampania PPC jest formą kampanii reklamowej opierającą się na wykupywaniu miejsca reklamowego w wyszukiwarkach internetowych bądź wyspecjalizowanych katalogach, reklamodawca płaci właścicielom strony za każde wejście użytkownika w link. Po wprowadzeniu przez usera danego zdania, wyszukiwarka pokazuje oferty, które do niego pasują.

Podstawowym założeniem takiej anonsu jest zachęcenie użytkownika do wejścia w naszą reklamę i przejścia na witrynę, do której kieruje. Jednym ze sposobów mierzenia sprawności anonsu jest podsumowanie, ile osób skorzystało z oferty reklamowej, innym czynnikiem jest zliczenie liczby kliknięćw samą reklamę.Przy tworzeniu reklamy PPM najistotniejsze jest to, żeby wyróżniała się od anonsów innych serwisów. W dużych spisach trzeba oferować coś, czego nie mają inni, inaczej zatraci się w czeluści wyszukiwarki. Istotne, żeby umieścić swoje największe atuty w tytule reklamy, użytkownik nie ma chęci zagłębiać się w drobnostkową treść, reflektuje posiadać wszystko dostarczone na tacy.Czym powinieneś zachęcić możliwego? Możesz zaproponować mniejsze ceny aniżeli konkurencja. Alternatywnym sposobem jest zaproponowanie rozbudowanej pomocy technicznej, natychmiastowego i skutecznego kontaktu z miłą i uczynną obsługą. Niektórzy wychwalają w reklamie rozległy katalog towarów, zachęcający bardziej wymagających klientów, wtedy niewielka cena nie gra aż takiej roli. Nieważne, jaką ścieżkę wybierzesz, musisz pamiętać, żeby skutecznie trafić do potencjalnych klientów, powinno się należycie dobrać tytuł.


 
Bądź świadom tego, że klient w natłoku informacji istniejącym w sieci bardzo sprawnie wertuje dane, nudne anonse odrzuca bez głębszego zastanowienia w ułamku sekundy.

 


Odsyłacze sponsorowane 2011-07-18

Odnośniki sponsorowane ostatnio bardzo popularną formą reklamy w Internecie. Decyduje się na nie wiele osób potrzebujących rozpowszechnić swoje usługi. Jaka jest zasada działania takich odsyłaczy? Gdy użytkownik wpisuje daną frazę w wyszukiwarce, pierwsze parę rezultatów (najczęściej jeden, maksymalnie trzy) to kupione reklamy o tematyce podobnej do sprawdzanego wyrażenia. Jednostka zamieszczająca reklamę płaci zazwyczaj określoną stawkę od wszelkiego kliknięcia, rzadziej aplikuje się opłaty stałe za określony czas wyświetlania ogłoszenia. Największym dostarczycielem i propagatorem linków sponsorowanych jest gigant z Mountain View- Google.


 
Dlaczego odsyłacze sponsorowane cieszą się tak sporą popularnością wśród osób pragnących się reklamować? Naistotniejszym czynnikiem jest chyba to, że takie anonse automatycznie trafiają do osób zainteresowanych tematyką, a to dzięki scaleniu reklamy z wpisywaną frazą. Odrębnym walorem odsyłaczy sponsorowanych jest prędkość ich preparowania. Wystarczy napisać chwytliwy tytuł, krótki opis strony, a potem podać do niej odnośnik.Dzięki zastosowaniu płatności za wszelkie kliknięcie łatwo jest kontrolować koszt kampanii reklamowej i w razie konieczności można pospiesznie się wycofać. Taki typ reklamowania się jest bardzo plastyczny, bowiem można bez problemu dysponować budżetem kampanii, dopisać alternatywne teksty reklamowe czy dodatkowe wyrażenia główne. Co więcej, osobowość lokująca reklamę ma od razu dostęp do statystyk, co upraszcza analizę jej sprawności.Dzięki potężnej ilości zalet odsyłaczy sponsorowanych coraz więcej kontrahentów decyduje się na taką odmianę autopromocji w Sieci.

 


Sposoby reklamowania się w sieci 2011-07-18

Najważniejszym celem wszelkich serwisów internetowych jest to, ażeby zdobywały jak największą liczbę wyświetleń. Żeby zyskać popularność, internauci muszą mieć szansę prostego znalezienia strony. Aby osiągnąć ten efekt, trzeba być wysoko w wynikach wyszukiwania fraz dotyczących aktywności serwisu.


 
Istnieją dwie bazowe procedury spełnienia wysokiego miejsca w wynikach wyszukiwania. Pierwszym jest wykupienie linków sponsorowanych na interesującą nas frazę. Jest to bardzo szybki sposób na reklamowanie serwisu. Użytkownik po wpisaniu określonego słowa momentalnie zobaczy naszą witrynę. Jeżeli ma się interesujące hasło reklamowe, jest ogromna szansa, że pospiesznie skusi się na naszą propozycję. Strategia ta ma niestety jeden bazowy minus- wielu użytkowników nauczyło się obchodzić odsyłacze sponsorowane szerokim łukiem, wolą korzystanie ze typowych wyników wyszukiwania. Niektórzy używają szczegółowych filtrów blokujących wyświetlanie takich ogłoszeń.Jest na to sposób. Można spróbować witrynę naturalnie wypozycjonować, aby zawsze znalazła się wysoko w rezultatach wyszukiwania. Niestety ta strategia jest bardzo czasochłonna, efekty będą dostrzegalne po kilku miesiącach. Wiele jednostek zajmuje się zawodowo pozycjonowaniem i optymalizacją serwisów, zatrudnienie profesjonalisty jest idealnym sposobem na bezzwłoczne wydobycie witryny na górę rezultatów wyszukiwania. Wiąże się to niestety z pobocznymi kosztami, lecz jeśli praca zostanie porządnie wykonana, efekt będzie trwalszy niż w przypadku odsyłaczy sponsorowanych, a internauci chętniej będą wstępować na naszą stronę.

 

 


 


Rodzaje reklam w sieci 2011-07-18

Coraz więcej firm i kontrahentów porzuca standardowe metody reklamy, czyli zawiadomienia w prasie, telewizji, na billboardach czy w radiu. Wybiera za to najświeższe i najprędzej rozwijające się środowisko – Internet.W jaki sposób można reklamować się w Internecie? Najbardziej standardowym i podobnym do pozostałych postaci reklamy sposobem jest wykupienie obszaru reklamowego w danym serwisie internetowym i zamieszczenie tam swojej reklamy z linkiem do strony internetowej firmy. Strategia ta może jest efektywna, jeśli reklamę zamieścimy w wielkim i popularnym serwisie zwiedzanym przez setki internautów dziennie, niestety im większa ilość adresatów, tym cena wyższa.


 
Odmiennym sposobem zdobywającym w ostatnich latach ogromną popularność jest wykupienie odsyłaczy sponsorowanych. Polega to na tym, że gdy użytkownik podaną przez nas frazę wprowadzi do wyszukiwarki, pierwsze kilkanaście rezultatów to będą reklamy. Wielkim plusem tej strategii jest nieskomplikowane trafienie do właściwej grupy docelowej oraz inny sposób podliczania opłat. Często wykorzystuje się wtedy strategię PPM, czyli opłata za każde kliknięcie w obwieszczenie. W ten sposób łatwiej nadzorować budżet reklamy a także w miarę potrzeby można bez problemu rozszerzać bądź obniżać liczbę konsumentów.Nieważne, którą procedurę przyjmiemy, należy pamiętać, że reklamowanie się w Internecie znacząco różni się od tradycyjnych metod. Odpowiednie wykorzystanie rosnącego potencjału sieci pozwala na osiąganie znacznie wyższych wyników przy niższych nakładach. Pamiętaj, że przyciągające wzrok hasło reklamowe to połowa sukcesu!

 


Reklama kontekstowa 2011-07-18

Podczas zwiedzania internetu szybko potrafimy zanotować, że w wielu serwisach reklamy są dostosowane do esencji wpisu. Pomińmy sławne wpadki, kiedy przy newsach o katastrofach samolotu oferowane są tanie bilety lotnicze. Zajmiemy się sprawą funkcjonowania takiej reklamy.Opisany wyżej wariant obwieszczenia ma swoją nazwę, jest to reklama kontekstowa. Zasada jej działania jest niepospolicie nieskomplikowana. Odbiorca zamawiając reklamę tworzy jej istotę jak również układ, stwierdza potem spis wyrażeń kluczowych. Gdy którekolwiek z nich pojawia się w newsie, wyświetlana zostanie dana reklama.


 Są odmienne metody płatności za takie obwieszczenie. Czasami dostawca płaci za samo wyświetlenie reklamy, lecz o wiele częściej stosuje się procedurę płatności za wszelkie kliknięcie użytkownika w odsyłacz.Strasznie rzadko stosowanie reklamy kontekstowej jest wynikiem umowy między reklamodawcami a posiadaczami serwisów, na jakich są umieszczone. Zazwyczaj zajmują się tym wyspecjalizowane firmy, w których każdy może wykupić miejsce reklamowe na ustalone frazy a także każdy prowadzący serwis internetowy może zgłosić gotowość sprzedaży obszaru reklamowego. Jak wygląda rozliczanie się z profitów? Reklamodawca płaci firmie świadczącej usługę reklam kontekstowych za każde kliknięcie w reklamę, a ten dzieli się dochodami z posiadaczami witryny, na której ogłoszenie jest umiejscowione.Największą przedsiębiorstwem zajmującą się sprzedażą reklam kontekstowych jest Google, prowadzi ona usługę Google AdSense. Kalkuluje się, że aktualnie kontroluje około 25% całkowitego rynku reklamy w Internecie.

 


SEO 2011-07-18

Co zrobić, żeby przewodzony przez nas serwis cieszył się sławą a także miał sporą liczbę wyświetleń? Fascynujące, unikatowe artykuły? Schludny i czytelny design witryny? W wypadku sklepu potężny asortyment i małe ceny? Na pewno wszystkie te czynniki są znaczące, jednakże co z tego, jeżeli nikt nie będzie potrafił trafić na naszą witrynę przez wyszukiwarkę? Żeby to umożliwić, należy zająć się optymalizacją strony.Przebieg optymalizacji stron jest zwany również pozycjonowaniem, w skrócie SEO. Chodzi o to, żeby po napisaniu akuratnej frazy odsyłacz do naszej witryny znalazł się jak najwyżej w rezultatach wyszukiwania. Aby nam się to udało, należy postępować dokładnie według określonych zasad. Przede wszystkim należy zrozumieć zasadę funkcjonowania algorytmów w wyszukiwarkach.Optymalizację należy zacząć od doboru słów głównych, dzięki którym można będzie trafić na naszą stronę. Im popularniejsze frazy, tym trudniej wypozycjonować serwis. Z kolei mało atrakcyjne wyrażenia nie zapewnią ogromnej liczby wyświetleń. Po wybraniu słów nadrzędnych powinno się zoptymalizować kod strony. Chodzi o to, żeby uprościć robotom indeksującym jej przeskanowanie i umiejscowienie wyżej w wynikach wyszukiwania. Trzeba trzymać się obowiązujących kanonów internetowych, zasadnicza również jest szybkość ładowania witryny.Kolejnym krokiem jest optymalizacja esencji. Ma być czytelna dla zwiedzających. Poza tym należy w esencję wplatać wybrane przez nas słowa główne. Na koniec należy polepszyć budowę wewnętrzną odnośników. Im ich sieć jest gęstsza, tym lepiej będzie pozycjonowana nasza stronica.

 


Oferta Google 2011-07-18

Dla wielu Google jest synonimem Internetu. Wszelkie surfowanie w sieci startują od wizyty na witrynie tej wyszukiwarki. Lecz Google to nie tylko wyszukiwarka. Spółka proponuje o wiele więcej usług, nie wszyscy o nich wiedzą.
Największym triumfem Google w minionych latach było wypuszczenie autorskiej przeglądarki Google Chrome. Przypomina bardzo wyszukiwarkę- jest prosta w zastosowaniu, szybka i proponuje niewiele możliwości. Prędko osiągnęła zaufanie wśród internautów i jest obecnie trzecią najczęściej używaną przeglądarką na globie.Odmiennym potężnym osiągnięciem Google jest udostępnienie bezpłatnych skrzynek pocztowych o dużej pojemności. Mowa oczywiście o bardzo atrakcyjnym Gmailu. Jego pojawienie się wstrząsnęło rynkiem, podarowanie użytkownikom 1GB obszaru na skrzynce w czasach, gdy standardem było 16MB było rewolucją. Jeżeli dodać do tego fantatyscznie efektywny filtr antyspamowy, mamy odpowiedź na zapytanie o tajemnicę sukcesu usługiNastępnym ciekawym programem ofiarowanym przez Google jest przeglądarka graficzna Picasa. Ta szybka i ładna aplikacja też cieszy się kolosalną sławą. Sposobność rychłej fundamentalnej edycji fotografii została doceniona przez laików, jak też przez profesjonalistów. Najciekawsza jest jednak opcja bezzwłocznego uploadu fotek na serwer Google. W ten sposób nie trzeba się frasować szukaniem zadowalającego serwera, można korzystać z najdogodniejszej i najszybszej sieci serwerów na globie, totalnie za darmo!
 


To wyłącznie początek długiej listy wysokich triumfów spółki Google. Dziwne, że wciąż wiele osób kojarzy wyłącznie ich wyszukiwarkę.

 


Sefyjemy z Google 2011-07-18

Wyszukiwarka Google pozostała zbudowana w 1996 roku w ramach schematu studenckiego przez Amerykanina Larry’ego Page’a i Rosjanina Siergieja Brina. Nazwa wzięła się od liczby „googol” czyli jedynki i stu zer. Psota głosi, że tak miała się pierwotnie nazywać witryna, lecz Brin kiepsko napisał nazwę i stąd wzięło się Google. Nazwa miała być metaforą założeń firmy do zindeksowania wszystkich witryn znajdujących się w Internecie. Spółka Google Inc. została założona dopiero w 1998 roku.


 Wyszukiwarka Google opiera się na odkrywczym sposobie analizy słów głównych. Mowa o algorytmie BackRub, który zmienił następnie nazwę na PageRank. Co odróżnia ich metodę wyszukiwania stron internetowych od konkurencyjnych algorytmów? Boty indeksujące Google oparte są na poszukiwaniu zależności między pojedynczymi witrynami internetowymi. W ten sposób utworzono jakby gigantyczną sieć połączeń. Im więcej witryn linkuje do
danego rezaltatu, tym jest on trafniejszy. W ten sposób wyszukiwarka zwraca najtrafniejsze rezultaty. U konkurencji studiowano tylko częstość pojawiania się rozpoznawanej frazy w serwisie, więc spamerzy bardzo swobodnie potrafili zwieść algorytmy wyszukujące.Wyszukiwarka Google okazała się gigantycznym sukcesem, dziś nikt nie wyobraża sobie operowania sieci bez niej. Dla wielu Google to wręcz synonim Internetu, a w języku powszednim wytworzył się nawet czasownik „googlować” wskazujący wyszukiwanie dane frazy w Internecie. Dziś Google nadzoruje prawie 80% rynku wyszukiwarek i jest właściwie monopolistą. Sumuje się, że w Polsce ilość ta sięga 95%.

 


Wyszukiwarki internetowe 2011-07-18

Jaki jest kluczowy cel wyszukiwarki internetowej? Riposta jest nieskomplikowana. Jej zagadnieniem jest ułatwienie znajdowania danych w sieci użytkownikowi. Gdy pragnie się wykryć wiadomości na dany temat, wpisuje się zadowalającą frazę w wyszukiwarce, a ona zwraca nam najwybitniej pasujące rezultaty.
Historia wyszukiwarek jest tak długa, jak sam Internet. Pierwotną tego typu aplikacją jest powstały w 1990 roku Archie. Było to bardzo prymitywne wyszukiwanie, rezultaty były uaktualniane przeciętnie raz na miesiąc.


Naczelną liczącą się wyszukiwarką była powstała w 1994 roku Yahoo! Algorytm szukający scalony był z serwisem internetowym, co przełożyło się na gigantyczną popularność witryny. Przez wiele lat była liderem na rynku, jej fenomen był precedensem na skalę ziemską, jeżeli porównać liczbę użytkowników do dzisiejszych realiów, był to serwis wielkości Facebooka. Do dzisiaj serwis ten ma miliony użytkowników, chociaż dawny urok już zdążył zgasnąć.


Alternatywą dla wyszukiwarki Yahoo! była AltaVista. Jej największym przymiotem było to, że o wiele żwawiej zwracała rezultaty i według wielu były one bardziej adekwatne. Niestety po pojawieniu się autentycznego giganta na rynku wyszukiwarek, praktycznie całkowicie podupadła i dzisiaj niewiele jednostek ją kojarzy.


Kim był olbrzym napomknięty w uprzednim akapicie? Mowa naturalnie o Google, największej potędze współczesnego Internetu. Zmienione nastawienie do wyszukiwania jak również łatwy interfejs i niezwykła prędkość zwracania wyników sprawiły, że strona w kilkanaście lat została liderem na rynku i do dziś nikt nie zrzucił jej z postumentu.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]